Fot: Handball Polska

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nie sprawili niespodzianki i przegrali z Paris Saint-Germain w trzynastej kolejce Ligi Mistrzów 26:32.

Nafciarze aby myśleć realnie o awansie do kolejnej fazy rozgrywek musieli pokonać faworytów z Francji.

Pierwsze minuty zapowiadały emocjonujące spotkanie, a w zespole z Płocka dobre zawody rozgrywał Dmitrij Żytnikow, a Wisła prowadziła 9:7. W kolejnych minutach sytuację opanował zespół przyjezdnych i prowadził 10:9, a ostatecznie na przerwę goście schodzili prowadząc 15:14.

W drugiej połowie gra wicemistrzów Polski posypała się w początkowej fazie i z -1 po chwili zrobiło się -5. Po niespełna czterdziestu minutach mało kto wierzył w zwycięstwo wicemistrzów Polski, którzy nie potrafili odrobić strat i przegrali ostatecznie 32:26.

W zespole mistrza Francji dobre zawody rozegrał Kamil Syprzak, który jest wychowankiem zespołu z Płock.