Fot: Twitter/Fortuna 1 Liga

GKS Tychy pokonał po bramce Mateusza Czyżyckiego Skrę Częstochowa 1:0 w spotkaniu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu zespół  z Tych oddalił się od strefy spadkowej na sześć punktów.

Pojedynek pomiędzy zespołami, które walczą o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze od pierwszych minut należał do Tyszan, którzy atakowali i w 25. minucie mogli wyjść na prowadzenie jednak Patryk Mikita w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. W drugiej części spotkania sytuację na zdobycie gola miał Daniel Rumin jednak minimalnie minął się z piłką dośrodkowaną przez Machowskiego. Miejscowi odpowiedzieli sytuacją Radosława Gołębiewskiego, którego uderzenie odbiło się jednak od jednego z zawodników przyjezdnych i minęło bramkę Adriana Odyjewskiego. Ataki zespołu GKS-u przyniosły skutek w 69. minucie gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Czyżycki, który na boisku pojawił się dwie minuty wcześniej.

Skra po 30. kolejkach plasuje się na miejscu spadkowym tracąc do pozycji gwarantującej utrzymanie dwa punkty.