fot: Fortuna 1 Liga

GKS Katowice pokonał w meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy 1:0, a gola na wagę zwycięstwa w drugiej części spotkania zdobył Sebastian Bergier.

W trzynastej minucie groźny strzał oddał Wiktor Niewiarowski, który uderzył z pola karnego, a piłka minęła o centymetry bramkę strzeżoną przez Dawida Kudły. Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Marcel Błachewicz, a piłka po strzela pomocnika gości przeleciała obok bramki rywali. Przed zakończeniem pierwszej połowy w zamieszaniu w polu karnym GKS-u Tychy najlepiej zachował się Mateusz Mak, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W końcówce pierwszej części spotkania Łukasz Bergier uderzał, jednak niecelnie.

Początek drugiej części spotkania był chaotyczny i gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 55. minucie dośrodkowanie w pole karne wybił Kudła, który zgarnął futbolówkę sprzed jednego z zawodników gości. W 66. minucie Wiktor Niewiarkowski zdecydował się na strzał, który przeleciał obok słupka. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 73. minucie po golu Sebastiana Bergiera, który wykorzystał zagranie Jędrycha, a piłka po zmieszaniu w polu karnym znalazła się w bramce gości.