fot: X/PKO BP Ekstraklasa

Górnik Zabrze pokonał w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Piasta Gliwice 3:1. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Adrian Kapralik, a jedno trafienie dołożył Lukas Podolski. Goście odpowiedzieli trafieniem Jorge Felixa.

W szóstej minucie Musiolik przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, jednak dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników nabiegających w stronę bramki gospodarzy. Górnik w pierwszych minutach atakował i szanse na wyjście na prowadzenie miał za sprawą Damiana Rasaka, którego uderzenie ostatecznie zostało zablokowane. W siedemnastej minucie Janicki zagrał do Musiolika, który przedłużył zagranie do Adriana Kapralika, a zawodnik Górnika pewnym strzałem pokonał Szymańskiego. W 29. minucie Kądzior zdecydował się na strzał zza pola karnego, który minął bramkę Bielicy.

Na początku drugiej części spotkania akcję zespołową mógł wykończyć Podolski, który minął się jednak z futbolówką. Po godzinie gry wynik meczu podwyższył Adrian Kapralik, który wykorzystał zagranie głową Rasaka i dał swojemu zespołowi drugie trafienie. Pięć minut później potężnym uderzeniem gola zdobył Lukas Podolski. Piast mógł odpowiedzieć w 72. minucie, gdy Felix uderzył z ostrego kąta, a piłka trafiła w boczną siatkę. W 84. minucie Arkadiusz Pyrka zagrał w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Jorge Felix, którego uderzenie znalazło drogę do bramki Górnika.