fot: widzew.com

Widzew Łódź pokonał Górnika Zabrze 3:1 w spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Widzewa awansował na dziewiąte miejsc w tabeli, a Górnik plasuje się na siódmej pozycji.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy Widzewa, a dokładnie Sanchez, który minął Bielice i strzelił do pustej bramki, jednak w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybił Lawrence Ennali. W trzydziestej minucie Widzew wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył Antoni Klimek, który wykorzystał dośrodkowanie Nunesa. Trzy minuty później Klimek ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Chwile później było już 2:0, a gola zdobył Juan Ibiza, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Górnik na drugą połowę wyszedł ofensywnie i w 57. minucie Rafał Janicki zdobył gola kontaktowego. Widzew mógł odpowiedzieć w 59. minucie po uderzeniu Alvareze, jednak piłka po strzale zawodnika gospodarzy przeszła minimalnie obok słupka bramki przyjezdnych. W 65. minucie Lukas Podolski uderzał głową z pięciu metrów, a fenomenalną interwencją popisał się Gikiewicz, który wybronił strzał byłego reprezentanta Niemiec. W 80. minucie zza pola karnego uderzał Pawłowski, a na posterunku kolejny raz był Bielica. W końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafał Janicki. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze w doliczonym czasie gry, gdy wynik spotkania ustalił Noah Dilberto.