fot: en.volleyballworld.com

Polska reprezentacja do lat 21 przegrała swój ostatni mecz grupowy. Na kogo trafi w półfinale młodzieżowych Mistrzostw Świata?

Szarpany pierwszy set

W mecz lepiej weszli Rosjanie, którzy już na początku zrobili sobie przewagą trzech punktów, którą po chwili powiększyli do czterech. Było 2:6 dla rywali Biało-Czerwonych. Polacy zdołali dogonić Rosjan, a nawet wyjść na prowadzenie 9:8. Potem to już jednak Rosjanie przejęli inicjatywę. Polacy zerwali się jeszcze pod koniec seta i nawet prowadzili 19:17. Biało-Czerwoni niestety stracili następnie cztery punkty i mimo szczerych chęci przegrali ten set 23:25.

Pokaz siły w drugiej odsłonie

Początek ponownie należał do Sbornej, jednak Polacy też pokazali swoje umiejętności. Biało-Czerwoni zdołali ugrać aż 8 punktów z rzędu i wyjść na prowadzenie 14:8. Rosjanie chyba wiedzieli, że w tym secie zbyt wiele nie ugrają. Polakom gra wychodziła natomiast wyśmienicie i spokojnie dograli ten set, który zakończył się wynikiem 25:17.

Sborna odpłaciła się Polakom

W trzeciej odsłonie widać było, że Rosjanie nie chcą pozwolić na podobny scenariusz co set wcześniej. Siatkarze obu drużyn dali wyrównane widowisko. Niestety Biało-Czerwoni zawiedli w kluczowych momentach. Od stanu 15:12 stracili z rzędu trzy punkty, potem cztery i za chwilę kolejne trzy. Ostatecznie ten set rozstrzygnął się 18:25 na korzyść Sbornej.

Kontrolowany czwarty set

W czwartym secie niestety dla Biało-Czerwonych Rosjanie od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Prowadzili od pierwszej do ostatniej piłki, wychodząc na nawet sześciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali 20:25 i cały mecz 1:3.

Z kim Polacy zagrają w Półfinale?

Ze względu na porażkę z Rosją, Polacy zajmą drugą lokatę w swojej grupie. Oznacza to, że ich rywalami najprawdopodobniej będą Włosi, którzy na tym turnieju nie stracili jeszcze nawet seta.

Zobacz więcej:

Liga Europy: Zrobili to!!!! Legia pozostaje liderem grupy C!!

Reprezentacja: Polacy poznali swoich grupowych rywali na MŚ 2022! Trafili do grupy śmierci?

WTA: Porażka Magdy Linette. Wyżej rozstawiona rywalka okazała się za mocna

Fortuna Puchar Polski: Widzew lepszy od Resovii.

Fortuna Puchar Polski: Wieczysta gra dalej! Czwartoligowiec pokonał przedstawiciela Fortuna 1 Ligi!