Chociaż Podhale Nowy Targ zamyka ligową tabelę, to z pewnością nie zamierza poddać się w walce o wyższe lokaty. Dzisiejsza wygrana na własnym lodowisku z Ciarko STS Sanok, wlewa nieco nadziei w hokeistów, jak i kibiców popularnych Szarotek.

Pierwsza tercja

Wynik szybko, bo już w 3. minucie spotkania otworzył Bukowski, który pewnie wykorzystał swoją indywidualną akcję. Gospodarze na odpowiedź nie kazali długo czekać i już minutę później był remis. Kolusz wyprowadził krążek, a następnie zgrał go do Czwanczikowa, który przymierzył z bliska i zapakował go do bramki Spesnego.

Obaj golkiperzy mieli sporo pracy, lecz nie kapitulowali. W 10. minucie na ławkę kar wyleciał Pavuk, a Podhale zdołało wykorzystać grę w przewadze. Na prowadzenie miejscowych wyprowadził Volrab, który pewnym strzałem pokonał Spesnego. Niewiele pracy miał w końcówce Bizub, bowiem uderzenie sanoczan nie sprawiły mu wielu trudów.

Druga tercja

Druga tercja była bardziej otwarta, lecz mniej obfita w bramki. Tak naprawdę to nie padło nawet jedno trafienie. Dla Podhala próbowali Wsół, Kamieniecki, Soroka, Tomasik, Słowakiewicz i Sulka. Bizuba zatrudnili natomiast Marva, Sawicki oraz Hamalainen. Podhale nadal prowadziło 2:1.

Trzecia tercja

W ostatniej partii sanoczanie mieli szanse na dogonienie Podhala. Przez prawie dwie minuty grali 5 na 3, lecz tego dnia krążek nie chciał już wpaść do nowotarskiej bramki. Zamiast tego swoje prowadzenie powiększyli miejscowi. W 54. minucie Neupauer wykończył szybką kontrę miejscowych. Wynik spotkania w 57. minucie ustalił Kolusz, który w sytuacji sam na sam zdołał pokonać Spesnego.

Podhale Nowy Targ – STS Sanok 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Bramki: 4′ Czwanczikow, 11′ Volrab, 55′ Neupauer, 57′ Kolusz – 3′ Bukowski

Podhale Nowy Targ: Bizub, Polak – Tomasik, P. Wsół, Bondaruk, Neuapauer, Kolusz – Volrab, Szurowski, B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, Kamieniecki, Worwa, Słowakiewicz, Siuty – Kapica, Soroka, Malasiński, Bochnak

STS Sanok: Spesny, Świderski – Rąpała, Jekunen, Henttonen, Hamalainen, Bukowski – Marva, Olearczyk, Sawicki, Tamminen, Mokszancew – Piippo, Pavuk, Bielec, Wilusz, Biały – Biłas, Bar, Strzyżowski, Mocarski, Filipek