fot: Twitter.com @RTS_Widzew_Lodz

Mecz Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec zapowiadał się jako jeden z ciekawszych w 19. kolejce Fortuna 1 Ligi. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań kibiców, którzy zobaczyli zwroty akcji i sporo bramek.

Pierwsza połowa

Gospodarzy błyskawicznie ugodził zespół Zagłębia Sosnowiec. Bramkę już w 2. minucie zdobył Szymon Sobczak. Widzew szybko próbował odpowiedzieć. W 13. minucie Kun dograł na głowę Danielaka, którego to uderzenie z linii wybił Bielikow. Zagłębie nie zamierzało jednak pozostawać tylko w defensywie. W 17. minucie Duriska posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką bramki Widzewa.

W 29. minucie Guzdek mógł doprowadzić do wyrównania, lecz jego wślizg do piłki był nieco spóźniony. Zawodnik z Łodzi wpisał się na listę strzelców trzy minuty później. Na raty, ale jednak skutecznie strzelał Bartosz Guzdek. Gospodarze poszli za ciosem i już w 42. minucie było 2:1. Nunes zagrał na centymetry do Daniela Villanuevy, a ten skierował futbolówkę do bramki Bielikowa.

Druga połowa

Zagłębie Sosnowiec podobnie, jak i w pierwszej połowie zdołało strzelić bramkę na początku połowy. W 52. minucie arbiter podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Sobczak. Swój karny miał także Widzew, lecz Michalski pomylił się i w 65. minucie zamiast ponownego prowadzenia, pozostał jedynie jęk zawodu.

Zagłębie grało w drugiej połowie odważniej. Defensywa Widzewa miała więc więcej pracy, ale i ofensywa nie pozostawała bierna. W 79. minucie gospodarze dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie. Patryk Stępiński znalazł nieco miejsca i z prawej strony zszedł z futbolówką do środka. Uderzył celnie i na tyle mocno, że Bielikow nie zdołał wybronić jego strzału. Więcej bramek już nie padło. Widzew dowiózł korzystny wynik i wygrał w lidze po raz pierwszy od 15 października.

Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)
Bramki: 32′ Guzdek, 42′ Villanueva, 79′ Stępiński – 2′, 52′ Sobczak (kar.)

Widzew Łódź: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Tanżyna – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes (61′ Michalski) – Villanueva (61′ Tomczyk), Danielak (85′ Kita) – Guzdek (61′ Gołębiowski)
Rezerwowi: Reszka – Nowak, Gołębiowski, Mucha, Letniowski, Karasek, Michalski, Kita, Tomczyk

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow – Kamiński (85′ Tanque), Ambrosiewicz, Duriska – Ryndak (63′ Smoleń), Oliveira, Szumilas, Gojny – Sz. Pawłowski, Banaszewski (77′ Seedorf) – Sobczak
Rezerwowi: Perdijić – Galić, Staniak, Seedorf, Smoleń, Tanque, Troć, Chęciński, D. Pawłowski