fot: Twitter.com @LegiaWarsawEN

Legia Warszawa wróciła na zwycięski szlak! W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonała ekipę Jagiellonii Białystok. To pierwsza wygrana Wojskowych w lidze od siedmiu spotkań!

Pierwsza połowa

Legia Warszawa była bardzo zmobilizowana, by tym razem zapunktować. Od początku to właśnie Wojskowi starali się prowadzić grę i dominować Jagiellonię. W 10. minucie na skutek starcia z Bojanem Nasticiem Artur Jędrzejczyk zmuszony był opuścił boisko. Zastąpił go Mattias Johansson. W 14. minucie mogło być 1:0, lecz Taras Romanczuk uratował swój zespół przed główką Johanssona.

Gospodarze napierali na przyjezdnych, ale ich starania nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Albo defensywa Jagiellonii oddalała zagrożenie, albo Wojskowi oddawali niecelne strzały. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Legioniści zdołali jednak wbić futbolówkę do bramki drużyny z Białegostoku. Wprowadzony za Jędrzejczyka Mattias Johansson wyskoczył do górnej piłki najwyżej i skierował ją do bramki Jagiellonii. Sytuacja była jeszcze sprawdzana w wozie VAR. Ostatecznie arbiter stwierdził, że zawodnik Legii zdobył ją w przepisowy sposób.

Druga połowa

Po powrocie na boisko Legioniści starali się nadal kontrolować przebieg spotkania. Jagiellonia czuła jednak uciekający czas więc musiała odważniej podejść do gry. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony spotkania upłynął więc pod znakiem gry w środku pola.

W 71. minucie piłka wylądowała w bramce Legii. Sędzia nie uznał jednak gola, ponieważ strzelający Puerto był na pozycji spalonej. Dwie minuty później, przyjezdni mieli kolejną sytuację do wyrównania. Artur Boruc źle zainterweniował w polu karnym, ale Prikryl będący asekurowany przez jednego z defensorów Wojskowych nie zdołał strzelić bramki.

81. minuta spotkania przyniosła kolejną bramkę dla Legii. Tym razem Tomas Pekhart nie cieszył się z gola zbyt długo, bowiem po chwili został on cofnięty przez VAR. Wynik nie uległ już zmianie i Legia Warszawa mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w lidze od siedmiu spotkań.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
Bramki: 45 + 2′ Johansson

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk (C) (10. M. Johansson, 46. Rose, 67. Pekhart), Wieteska, Hołownia, Y. Ribeiro – Slisz – Skibicki, Josue, Luquinhas (87. Martins), Mladenović – Emreli
Rezerwowi: Miszta – M. Johansson, Pekhart, Martins, Włodarczyk, Çelhaka, Rose, Kisiel, Ciepiela

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Přikryl (84. Trubeha), Pazdan, Augustyn (66. Matysik), Puerto, Nastić (76. Wdowik) – Bida (46. Olszewski), Romanczuk (C), Pospisil (66. Mystkowski), Cernych – Żyro
Rezerwowi: Jasionek – Mystkowski, Trubeha, Stephen, Olszewski, Tabiś, Wdowik, Matysik, Toporkiewicz