Iga Świątek
essentiallysports.com

W 1/8 finału Iga Świątek mierzyła się z Jeleną Ostapenko. Niestety w tym starciu lepsza okazała się rywalka Polki i to ona zagra w dalszej fazie tego turnieju.

Pierwszy set

Iga już na początku meczu mogła przełamać swoją rywalkę. Ostapenko słabo weszła bowiem w pierwszy gem, a Polka miała dwa break pointy, który jednak nie wykorzystała i to ostatecznie Łotyszka wygrała gem. Świątek przy swoim serwisie nie dała jednak szans rywalce i ograła ją szybko do 0. Tym samym odpłaciła się Polce Ostapenko i było już 1:2. Przy drugim serwisie Polki wydawało się, że znów gem zostanie rozstrzygnięty do 0, jednak Łotyszka powalczyła, ale ostatecznie przegrała go do 30. Jelena szybko wróciła na prowadzenie po wygraniu piątego gema 15:40. Jednego break pointa miała również przy serwisie Igi, ale Polka nie dała jej go wykorzystać i wygrała gema na przewagi. W siódmym gemie Ostapenko miała swój najgorszy moment jak dotąd, a Iga mogła zakończyć gem do 0. Łotyszka próbowała jeszcze ratować sytuację, ale było ją stać tylko na dwa punkty i ostatecznie została przełamana! Łotyszka odrobiła tę stratę bardzo szybko, bo już w kolejnym gemie przełamała Świątek do 30. W następnej partii Łotyszka dzięki swojej dobrej grze w obronie była w stanie ponownie wyjść na prowadzenie. Chociaż wydawało się, że Świątek po przełamaniu Ostapenko ma otwartą drogę do wygrania seta, to stało się jednak coś zupełnie innego. W dziesiątym gemie Polka nie zdołała wygrać z Ostapenką, która przełamała ją w tym secie po raz drugi.

Drugi set

W przerwie między setami Polka poukładała sobie w głowie plan na drugą partię i weszła w nowy set, najlepiej jak tylko mogła, a więc przełamując Ostapenko. Iga następnie utrzymała swoje podanie, ale przy drugim serwisie Ostapenko musiała już uznać jej wyższość. W czwartym gemie ograła jednak Łotyszkę do 30. Ostapenko nie oddała kolejnego swojego serwisu i było 3:2 dla Polki. Niestety w szóstym gemie Igę dopadł gorszy moment, co wykorzystała Jelena. Świątek oddała ten gem podwójnym błędem serwisowym. W następnej partii bardzo chciała znów wyjść na prowadzenie, ale Ostapenko nie pozwoliła jej na to. Po siódmym gemie Iga poprosiła o pomoc medyczną. Po powrocie na kort Iga zaserwowała asa, jednak potem lepiej grała już Ostapenko. Łotyszka przełamała Polkę i była już o krok od zwycięstwa. Przy swoim serwisie nie dała już odebrać sobie wygranej i zakończyła mecz, wygrywając ten gem do 30.

Jelena Ostapenko – Iga Świątek 2:0 (6:4, 6:3)

Ostapenko w 1/4 finału zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Shelby Rogers (WTA 44) kontra Leylah Annie Fernandez (WTA 28).